Siin mõningad mõtted, mis oleks hea teada enne pulmaisa valimist ning isegi valiku tegemisel enne pulmaisaga kokkusaamist.

Margo Hussar

Kui olete otsustatud oma armsamaga ühise edaspidine elutee ka seaduslikult kokku liita, siis hakkate kindlasti mõtlema ka pulmapeo korraldamisele. Lisaks rasketele otsustele peokoha, ansambli ja külaliste arvu suhtes on üks olulisemaid valida ka oma pulma just Teile sobiv pulmaisa.

Viimasel ajal tundub üha rohkem, et kui tahate kakskeelseid pulmi (eesti- vene, eesti - inglise vms.- siis veenduge enne kas Teie kandidaat pulmaisaks ka päriselt oskab keelt suulises vormis vähemalt rohkem, kui gümnaasiumitasemel- Kas jutt on sorav, eriliste pausideta nng häälduses arusaadav.

Selleks tehke kas proov otsevestlusel või Skypes.

 

Tark oleks kindlasti suhelda ja kohtuda erinevate pulmaisadega, ning nendega juba silmast-silma kohtuda. Sest kindlasti ei piisa pulmaisa valikuks vaid mailiteel saadud hinnapakkumisest. Eks loevad paljud asjaolud- ka näiteks isiklik klapp pulmaisa ja noorpaari vahel.

 

Minu kogemus näitab, et esimene kohtumine pulmaisa valikul kestab umbes tund aega. Selle aja jooksul saate Teie juba kindlasti ülevaate pulmaisa olekust, huumorisoonest ja mõtetest Teie pulma paremaks läbiviimiseks.

 

Mina räägin tavaliselt noorpaaridega esimesel korral ära pulmades tehtavad tähtsamad traditsioonilised tegevused ning jagan ka erinevaid võimalusi nende läbiviimiseks. Näiteks on palju erinevaid võimalusi mure ärasaatmiseks, nime ära saatmiseks jne. Otsuse, kuidas üht, või teist asja läbi viia, võtab siiski vastu juba noorpaar koos pulmaisaga.

 

Neid üksikasju on tegelikult palju, millele pulma korraldades tähelepanu pöörata ja üks pulmaisa peab Teile selles just heaks abimeheks olema. Rääkimata juba muidugi pulmapäeval heast päeva ja pulmapeo juhtimisest.

 

AA JA VEEL.. Ma ei usu et ükski pulmaisa on halb- kõigil on oma tase. Kuid neid, kes juba esimestes lausetes kipuvad teisi (ka nimeliselt mustama), saatke kohe ise pikalt. Kiibitseja pole pulmaisa :D MEIE oleme lõbusad peohinged ja - eestvedajad.

 

Õige pulmaisa (just Teile sobiva) valimine ei olegi lihtne. Sellele tuleks pühendada natuke aega, teha pulmaisade kohta eeluuringuid ja nendega kohtumisi. Aga teadke, et mina tahan Teie jaoks siiski parimal võimalikul viisil olemas olla.

 

Margo Hussar

Pulmaisa