Kas ja kes korraldavad Aeg ajalt ikka küsitakse, kas veel tehakse pulmarongile ka nööri ette tõmbamist ja siis seal ka pruutpaarile erinevaid katseid? Kes seda korraldavad? Veel olen täheldanud noorpaarides mõningast hirmu seal alandatud saada. Nööri tõmbamine ja katsed teel on ikka osa pulmakommetest ja on minu arust isegi hea, kui keegi kuskil külavahel seda traditsiooni veel elus hoiab Kas ja kes korraldavad pruutpaarile tee ääres katseid?

Kas ja kes korraldavad pruutpaarile tee ääres katseid?

Margo Hussar 15. mail 2013

Aeg ajalt ikka küsitakse, kas veel tehakse pulmarongile ka nööri ette tõmbamist ja siis seal ka pruutpaarile erinevaid katseid? Kes seda korraldavad? Veel olen täheldanud noorpaarides mõningast hirmu seal alandatud saada.

Keset teed erinevaid katseid noorpaarile, nagu paku lõhkumine, nuku mähkimine ja kartuli koorimine, pükste triikimine, või õmblemine.... neid ikka aeg ajalt tehakse. Ja neid katseid teel teevad just nööri ette tõmbajad, mitte pulmaisa.

Traditsiooniliselt ei saa noored enne edasi sõita, kui nn. katsed on nööri tõmbaja arvates edukalt sooritatud. Pulmaisa muidugi vaatab, et asi ei läheks noorpaari jaoks piinlikuks ja alandavaks, mida aeg ajalt kardetakse. Viisakusest jäetakse auvärava tegijatele ka pärast pudel viina jne.

Mina ei leia, et nööri tõmbamist pulmarongi ajal kartma peaks. Pigem annavad need pulmale palju juurde. Kui katsed on hästi välja mõeldud ning nende korraldamisega on vaeva nähtud, siis on neid noorpaaril ka lust teha ning ammugi külalistel hea vaadata. Katseid teel ei tehta kunagi alandamiseks, vaid ikka otseselt teatud oskuste testimiseks, mis perel elus vaja läheb- traditsiooniliselt siis.

Kui aga lihtsalt ajab keegi auto risti teele, et enne edasi ei saa, kui viina annate- vat see on jama- sellised olen mina pulmaisana alati niisama ka minema ajanud ja käskinud tee vabaks teha...(ilma viina andmata). Tuleb tõdeda, et üha rohkem ja rohkem on selliseid viinanäljas tegelasi pulmarongile ette hüppamas ja viina nõudmas. Teatakse, et viina saab nõuda, kuid ei teata, et enne võiks ise natuke vaeva näha ja noorpaarile mõned ilusad katsed korraldada. Sellest on kahju muidugi.

Nööri tõmbamine ja katsed teel on ikka osa pulmakommetest ja on minu arust isegi hea, kui keegi kuskil külavahel seda traditsiooni veel elus hoiab.

Kogenud pulmaisa
Margo Hussar on kogemustega pulmaisa, kes võtab enda õlule pidulikult muheda meeleolu loomise, annab nõu tegevuste osas ja muudab pulmavanemana peo meeldejäävaks.

Meeleolukas õhtujuht
Lisaks pulmakorraldusele on Margo Hussar ka kogemustega õhtujuht, kes loob peomeeleolu nii firmade suve- ja talvepäevadel, juubelitel, juhib meelsasti ka akadeemilisemaid üritusi.

Ansambli valimine
Lisaks traditsioonilisele pulmaisa - õhtujuhi tööle aitab Margo Hussar valida ka muusikalist poolt, et ürituse meeleolu vastaks soovitud peo eesmärkidele ja leiaksid õiged esinejad.

Kontaktandmed
Margo Hussar, pulmaisa - peojuht
Telefon: (+372) 5564 9220
E-mail:
Veebileht www.margohussar.ee

Veebilehe disain ja CMS

Kas ja kes korraldavad

Keset teed erinevaid katseid noorpaarile, nagu paku lõhkumine, nuku mähkimine ja kartuli koorimine, pükste triikimine, või õmblemine Aeg ajalt ikka küsitakse, kas veel tehakse pulmarongile ka nööri ette tõmbamist ja siis seal ka pruutpaarile erinevaid katseid? Kes seda korraldavad? Veel olen täheldanud noorpaarides mõningast hirmu seal alandatud saada.

Kas ja kes korraldavad pruutpaarile tee ääres katseid?

www.margohussar.ee © 2021 Margo Hussar » pulmaisa - õhtujuht